Informacje \ „Czad i ogień. Obudź czujność!” dla żagańskich żołnierzy.

Realizując założenia kampanii prewencyjnej „Czad i ogień. Obudź czujność!”
w dniu 11 grudnia 2017 roku funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Żaganiu przeprowadził prelekcję edukacyjno – informacyjną dla żołnierzy i pracowników cywilnych Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu.

Omówiono założenia i cele ogólnopolskiej kampanii informacyjnej „Czad i ogień. Obudź czujność” oraz przedstawiono statystykę działań ratowniczych prowadzonych na terenie Polski i powiatu żagańskiego związanych z występowaniem tlenku węgla oraz pożarami
w obiektach mieszkalnych. Omówiono szczegółowo właściwości tlenku węgla, jego wpływ na organizm ludzki, objawy zatrucia oraz przyczyny występowania tego gazu w obiektach mieszkalnych. Przedstawiono zasady działania oraz wpływ zastosowania czujek dymu i tlenku węgla na bezpieczeństwo mieszkańców. Omówiono również zagrożenia, przyczyny oraz zasady bezpiecznego postępowania podczas powstania pożaru tłuszczu spożywczego w pomieszczeniach kuchennych.

Ponadto osobom obecnym na spotkaniu przekazano ulotki kampanii prewencyjnej „Czad i ogień. Obudź czujność!”, ulotki edukacyjne „Bezpieczeństwo w kuchni” oraz o zasadach powiadamiania służb ratowniczych za pomocą numerów alarmowych 112 i 998.